IHLP6767GZER4R7M01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IHLP6767GZER4R7M01
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 25A 5.11MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
IHLP-6767GZ-01
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Core Material :
Composite, Metal
Published :
Shielding :
yes
Case/Size Code :
Inductance Tolerance :
20%
Test Frequency :
100kHz
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.675Lx0.675W 17.15mmx17.15mm
Max DC Current :
41A
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Tolerance :
±20%
Inductance :
4.7μH
Inductor Application :
DC-DC Converter
Packing Method :
TR, 13 INCH
RMS Current (Irms) :
25A
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Molded
Depth :
17.15mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
7mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
25A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
5.11mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Self Resonant Frequency :
2MHz
Resistance :
4.84mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale IHLP6767GZER4R7M01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD