IHLP1616BZERR22M01
Mfr.Part #
IHLP1616BZERR22M01
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 220NH 13A 8 MOHM SMD
SMD/SMT
Current Rating :
13A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
Nonstandard
DC Current :
13A
Max DC Current :
24A
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
Unknown
Shielding :
yes
Series :
IHLP-1616BZ-01
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.175Lx0.160W 4.45mmx4.06mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
100kHz
Radiation Hardening :
No
Construction :
RECTANGULAR
Military Standard :
Not
Height :
2mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RMS Current (Irms) :
13A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
151MHz
Number of Functions :
1
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
220nH
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
7.3mOhm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
8mOhm Max
Depth :
4.31mm
HTS Code :
Inductance Tolerance :
20%
Tolerance :
±20%
Published :
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Core Material :
Composite, Ferrite, Metal
Vishay / Dale IHLP1616BZERR22M01
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD