IDT72V71623DA
Mfr.Part #
IDT72V71623DA
Package / Case
144-LQFP
Description
IC MULTIPLEXER 1 X 1:16 144TQFP
Product Category :
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Base Part Number :
72V71623
Circuit :
1 x 1:16
Series :
72V
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Type :
Multiplexer
Package / Case :
144-LQFP
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Supply Source :
Single Supply
Operating Temperature :
-40°C~85°C