IDCP3722ER331M
Mfr.Part #
IDCP3722ER331M
Description
FIXED IND 330UH 520MA 1.15OHM SM
Fixed Inductors
Min Operating Temperature :
-25°C
Max DC Current :
520mA
Inductance :
330μH
Series :
IDCP-3722
Mounting Type :
Surface Mount
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm Max
Width :
8.9916mm
Tolerance :
±20%
Height :
5.8mm
Length :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
Current Rating (Amps) :
520mA
Current Rating :
520mA
Radiation Hardening :
No
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Depth :
9.4mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Mount :
Ferrite
Published :
Max Operating Temperature :
105°C
Datasheets
IDCP3722ER331M
IDCP3722ER331M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD