IDCP3020ER151M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCP3020ER151M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 580MA 640MOHM SM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
Termination :
SMD/SMT
Type :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
150μH
Current Rating (Amps) :
580mA
Height :
5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
7mm
Material - Core :
Ferrite
Max DC Current :
580mA
Min Operating Temperature :
-25°C
Current Rating :
580mA
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Depth :
7.3mm
Length :
7.7978mm
Composition :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
1kHz
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
IDCP-3020
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
DC Resistance (DCR) :
640mOhm Max
Datasheets
IDCP3020ER151M
IDCP3020ER151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD