IDCP2218ER330M
Mfr.Part #
IDCP2218ER330M
Description
FIXED IND 33UH 880MA 230MOHM SMD
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Published :
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Material - Core :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
Inductance :
33μH
Series :
IDCP-2218
Current Rating :
880mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Resistance :
230mOhm
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Height :
4.8mm
DC Current :
880mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper - with Nickel barrier
Max DC Current :
880mA
Package / Case :
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Depth :
5.5mm
Test Frequency :
2.52MHz
Case/Size Code :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
IDCP2218ER330M
IDCP2218ER330M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD