IDCP2218ER151M
Mfr.Part #
IDCP2218ER151M
Description
FIXED IND 150UH 400MA 1.1OHM SMD
No
Current Rating (Amps) :
400mA
Depth :
5.5mm
Size / Dimension :
0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
Nonstandard
Military Standard :
Not
Composition :
Height :
4.8mm
Min Operating Temperature :
-25°C
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Max DC Current :
400mA
DC Current :
400mA
Inductance :
150μH
Width :
5.207mm
DC Resistance (DCR) :
1.1Ohm Max
Max Operating Temperature :
105°C
Published :
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Series :
IDCP-2218
Current Rating :
400mA
Resistance :
1.1Ohm
Length :
5.7912mm
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
IDCP2218ER151M
IDCP2218ER151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD