IC0805B331R-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IC0805B331R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 250MA 550MOHM SM
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-40°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
2.0066mm
Height Seated (Max) :
0.057 1.45mm
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
330nH
Series :
IC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Current Rating :
250mA
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
1.2446mm
Current Rating (Amps) :
250mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
550mOhm Max
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
145MHz
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
IC0805B331R-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD