I538-2O7-16.000 MHZ
Mfr.Part #
I538-2O7-16.000 MHZ
Description
XTAL OSC TCXO 16MHZ HCMOS
Oscillators
RoHS :
Details
Frequency :
16 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Load Capacitance :
15 pF
Width :
2.5 mm
Output Format :
HCMOS
Height :
1.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
1.5 PPM
Length :
3.2 mm
Packaging :
Reel
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Operating Supply Voltage :
3 V
Series :
I538
Current Rating :
6 mA
ILSI I538-2O7-16.000 MHZ
I538-2O7- 16.000 MHZ datasheet pdf and Oscillators product details from Abracon LLC. stock available at