HZM27FATL-E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HZM27FATL-E
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 21VWM MPAK5
Stock
73
In Stock :
73
Manufacturer :
Product Category :
Terminal Form :
Gull wing
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e6
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
TIN BISMUTH
Packaging :
Cut Tape (CT)
Breakdown Voltage :
25.1V
Power Line Protection :
No
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Pbfree Code :
yes
Power Dissipation-Max :
0.2W
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Type :
Zener
Pin Count :
5
Terminal Position :
Dual
Diode Element Material :
SILICON
Reverse Standoff Voltage :
21V
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
2005
Number of Elements :
4
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
20
Polarity :
Unidirectional
Capacitance @ Frequency :
27pF @ 1MHz