HV231-10A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV231-10A
Manufacturer
Amprobe
Description
OSCOPE PROBE X1K 1000M
Manufacturer :
Amprobe
Product Category :
Attenuation Value :
Published :
Cable Length :
39.370 1000.00mm
Voltage - Max :
40000V 40kV
Type :
Voltage Probe
Factory Lead Time :
3 Weeks
Includes :
Manual
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
40kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
10MOhm
Resistance - Input :
1000M
Color :
Red
Datasheets
HV231-10A
Amprobe HV231-10A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    SSR RELAY SPST-NO 6.5A 105-125V