HV1812Y221KXMATHV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV1812Y221KXMATHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 5KV X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
220pF
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
HV
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Datasheets
HV1812Y221KXMATHV
Vishay / Vitramon HV1812Y221KXMATHV
HV 220pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y221KXMATHV Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
HV1812Y221KXMATHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm