HTS05231002JPB19
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HTS05231002JPB19
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
RES THICK FILM AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
10kOhm
Package / Case :
Conformal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Composition :
Thick Film
Tolerance :
5%
Mount :
Through Hole
Length :
23mm
Diameter :
4.5mm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Power Rating :
1W
Datasheets
HTS05231002JPB19
Vishay / Sfernice HTS05231002JPB19
Through Hole 10kOhm, Thick Film,