HSP9501JC-32
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HSP9501JC-32
Manufacturer
Harris Corporation
Package / Case
PLCC
Datasheet
Download
Description
PROGRAMMABLE DATA BUFFER
Stock
278
In Stock :
278
Manufacturer :
Harris Corporation
Product Category :
Video Processing
Width :
16.585mm
Height Seated (Max) :
4.57mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
Pin Count :
44
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
DSP PERIPHERAL, PIPELINE REGISTER
Max Operating Temperature :
70°C
Boundary Scan :
No
JESD-609 Code :
e0
Number of Terminations :
44
Number of Pins :
Output Data Bus Width :
10
Published :
2000
Package / Case :
PLCC
Supply Voltage :
5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
225
Surface Mount :
yes
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
0°C
Length :
16.585mm
ECCN Code :
3A991.A.2
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Lead Free :
Contains Lead
Clock Frequency :
32MHz
Terminal Form :
J BEND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
4 (72 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Position :
QUAD
External Data Bus Width :
10
Packaging :
Bulk
Terminal Pitch :
1.27mm
Low Power Mode :
HTS Code :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V