HR01754J
Mfr.Part #
HR01754J
Description
RES 750K OHM 5% 1/16W AXIAL
Thick Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
Resistance :
750kOhm
Height :
910μm
Power Rating :
62.5mW
Construction :
Retangular
Size Code :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.036 Squarex0.075L 0.91mmx1.91mm
Axial
Packaging :
Bulk
Datasheets
HR01754J
Through Hole FIXED RESISTOR, 750kOhm, 0.063W 1/16W, Thick Film,