HR01621J
Mfr.Part #
HR01621J
Description
RES 620 OHM 5% 1/16W AXIAL
Through Hole Resistors
Features :
Size / Dimension :
0.036 Square x 0.075 L (0.91mm x 1.91mm)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Resistance :
620 Ohms
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Package :
Bulk
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Package / Case :
Product Status :
Obsolete
Datasheets
HR01621J
620 Ohms, 0.063W, 1/16W, Thick Film,