HMR3000-D21-232
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HMR3000-D21-232
Manufacturer
Honeywell Aerospace
Package / Case
Cylinder
Datasheet
Download
Description
MODULE DIG COMPASS W/CASE RS232
Manufacturer :
Honeywell Aerospace
Product Category :
Magnetic Sensors - Compass, Magnetic Field (Modules)
Output :
4 mA ~ 20 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Termination Style :
Deutsch, 3 Pin
Package / Case :
Cylinder
Voltage - Supply :
8 V ~ 30 V
Accuracy :
±1%
Port Style :
Threaded
Maximum Pressure :
Pressure Type :
Absolute
Port Size :
Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Operating Pressure :
50 PSI (344.74 kPa)
Features :
Amplified Output, Temperature Compensated
Output Type :
Analog Current
Series :
MediaSensor™
Supplier Device Package :
Datasheets
HMR3000-D21-232
Introducing Magnetic Sensors - Compass, Magnetic Field (Modules) Honeywell Aerospace HMR3000-D21-232 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Output:4 mA ~ 20 mA, Operating Temperature:-40°C ~ 105°C, Package / Case:Cylinder, HMR3000-D21-232 pinout, HMR3000-D21-232 datasheet PDF, HMR3000-D21-232 amp .Beyond Magnetic Sensors - Compass, Magnetic Field (Modules) Honeywell Aerospace HMR3000-D21-232 ,we also offer HMR3300, HMR2300-D20-232, HMR2300-D20-485, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Honeywell Aerospace HMR3000-D21-232
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    MOSFET N-CH 55V 4POWER TAB
    MOSFET N-CH 55V 8CDIP
    MOSFET N-CH 55V 8-DIP
    MOSFET N-CH 55V 4-PIN