HIF4B-34D-3.18C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HIF4B-34D-3.18C
Manufacturer
Hirose
Description
CONN RCPT 34POS IDC 24AWG GOLD
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Mount :
Free Hanging
Wire Type :
Discrete
Cable Termination :
IDC
Row Spacing :
0.250 (6.35mm)
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Contact Finish :
Gold
Series :
HIF4
Pitch :
0.125 3.18mm
Feature :
Strain Relief
Number of Positions :
34
Factory Lead Time :
10 Weeks
Wire/Cable Type :
Discrete
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Number of Pins :
34
Connector Type :
Receptacle
Color :
Black
Contact Type :
Female Socket
Number of Rows :
2
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge :
24 AWG