HF1008R-152F
Mfr.Part #
HF1008R-152F
Description
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5OHM SMD
Tolerance :
±1%
Height :
2.41mm
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Frequency - Self Resonant :
165MHz
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Max DC Current :
315mA
Current Rating :
315mA
Inductance :
1.5μH
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Depth :
2.66mm
Datasheets
HF1008R-152F
API Delevan HF1008R-152F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD