HF1008-470J
Mfr.Part #
HF1008-470J
Description
FIXED IND 47NH 847MA 170MOHM SMD
Material - Core :
Non-Magnetic
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
50MHz
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Frequency - Self Resonant :
1.35GHz
Inductance :
47nH
Q @ Freq :
30 @ 50MHz
Depth :
2.66mm
Tolerance :
±5%
Current Rating :
847mA
Max DC Current :
847mA
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Datasheets
HF1008-470J
API Delevan HF1008-470J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD