HF0AA6380A700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HF0AA6380A700
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
16-ULGA
Datasheet
Download
Description
SIGNAL CONDITIONING 6380 MHZ SIZ
Stock
280
In Stock :
280
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Filters
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting :
PCB Mount
Impedance :
50 Ohms
Product Category :
Signal Conditioning
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Series :
HF
Product :
High Pass Filters
Ripple :
Package :
Bulk
Type :
Multilayer Organic Filter
Frequency :
6.38GHz
Height (Max) :
0.022" (0.56mm)
Brand :
Insertion Loss :
1.2dB
Package / Case :
16-ULGA
Product Type :
Signal Conditioning
Frequency Range :
6.38 GHz to 8GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.259" L x 0.156" W (6.58mm x 3.98mm)
Bandwidth :
1.62 GHz
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Subcategory :
Filters
Packaging :
Waffle
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Filter Type :
High Pass
Datasheets
HF0AA6380A700
Introducing RF Filters KYOCERA AVX HF0AA6380A700 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Multilayer Organic Filter, Package / Case:16-ULGA, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:1.62 GHz, HF0AA6380A700 pinout, HF0AA6380A700 datasheet PDF, HF0AA6380A700 amp .Beyond RF Filters KYOCERA AVX HF0AA6380A700 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.