HCTC-7.3-9.3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCTC-7.3-9.3
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Radial, Vertical - 4 Leads
Datasheet
Download
Description
CMC 7.3MH 9.3A 2LN TH
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Common Mode Chokes
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
9.3A
Height (Max) :
1.650 41.91mm
Number of Lines :
2
Package / Case :
Radial, Vertical - 4 Leads
Packaging :
Tray
Inductance @ Frequency :
7.3mH @ 1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
Power Line
Size / Dimension :
1.650Lx0.600W 41.91mmx15.24mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
32mOhm
Datasheets
HCTC-7.3-9.3
Signal Transformer HCTC-7.3-9.3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD