HCM4910000000ABJT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCM4910000000ABJT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Series :
HCM49
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
Frequency Stability :
±50ppm
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
10MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Type :
MHz Crystal
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-10°C~60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Load Capacitance :
18pF
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm