H4105KBCA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H4105KBCA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 105K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Published :
Resistance :
105kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
Holco, Holsworthy
Feature :
Pulse Withstanding
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
H4105KBCA
TE Connectivity AMP Connectors H4105KBCA
105kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,