GXR45000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GXR45000
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 5-45PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Size Code :
Terminal Shape :
Flat
Width :
11.4mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
Series :
FILMTRIM®
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Feature :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Adjuster Orientation :
Horizontal
Published :
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Size / Dimension :
0.449Lx0.310W 11.40mmx7.90mm
Packaging :
Bulk
Adjustment Type :
Side
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance Range :
5pF~45pF
Length :
7.9mm
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
GXR45000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD