GWR2R500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GWR2R500
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 0.4-2.5PF 500V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Multi-turn :
1
Dielectric Material :
Sapphire
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.230 5.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.118Dia 3.00mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Capacitance Range :
0.4pF~2.5pF
Series :
PISTONCAP®
Published :
Q @ Freq :
3000 @ 250MHz
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Terminal Shape :
Flat
Datasheets
GWR2R500
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD