GUN1R250
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GUN1R250
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 0.3-1.2PF 500V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.075Dia 1.90mm
Published :
Capacitance Range :
0.3pF~1.2pF
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Sapphire
Multi-turn :
1
Q @ Freq :
4000 @ 250MHz
Mounting Type :
Through Hole
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.230 5.80mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
PISTONCAP®
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Shape :
SPECIAL
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Datasheets
GUN1R250
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD