GS25U15-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS25U15-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER USA
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Min Operating Temperature :
0°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
54mm
Output Power :
25W
Max Input Current :
700mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
Positive
Approval Agency :
CB, CSA, UL
Length :
33.02mm
Current - Output 1 :
1.66A
Mount :
Plug-In
Height :
78.74mm
Max Output Current :
1.66A
Output Voltage :
15V
Output Type :
FIXED
Voltage - Output 1 :
15V
Output Current :
1.66A
Efficiency :
84.5 %
Max Operating Temperature :
50°C
Number of Outputs :
1
Width :
53.34mm
Max Output Power :
25W