GS25E09-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS25E09-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER EU
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Mount :
Plug-In
Min Operating Temperature :
0°C
Max Output Current :
2.77A
Output Type :
FIXED
Weight :
210g
Number of Outputs :
1
Length :
79mm
Approval Agency :
EN, TUV
Number of Pins :
2
Output Current :
2.77A
Polarity :
Positive
Width :
54mm
Output Voltage :
9V
Efficiency :
82.5 %
Voltage - Output 1 :
9V
Max Operating Temperature :
50°C
Depth :
33mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Output Power :
25W
Current - Output 1 :
2.77A