GS25B28-P1J
Mfr.Part #
GS25B28-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 25W
12 Weeks
Mount :
Desktop
Height :
33.02mm
Max Operating Temperature :
50°C
Polarity :
Positive
Width :
53.34mm
Voltage - Output 1 :
28V
Min Operating Temperature :
0°C
Output Voltage :
28V
Length :
78.74mm
Efficiency :
85 %
Output Current :
890mA
Max Output Power :
25W
Number of Outputs :
1
Max Input Current :
700mA
Current - Output 1 :
890mA
Max Output Current :
890mA