GS25B15-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS25B15-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Height :
33.02mm
Mount :
Desktop
Max Output Power :
25W
Efficiency :
83 %
Max Operating Temperature :
50°C
Length :
78.74mm
Voltage - Output 1 :
15V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Current :
1.66A
Min Operating Temperature :
0°C
Width :
53.34mm
Number of Outputs :
1
Factory Lead Time :
12 Weeks
Cable Length :
1.83m
Max Output Current :
1.66A
Approval Agency :
CB, CE, CSA, EN, GS, TUV, UL
Polarity :
Positive
Weight :
210g
Current - Output 1 :
1.66A
Max Input Current :
700mA
Output Type :
FIXED
Output Voltage :
15V