GS25A48-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS25A48-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Option :
GENERAL PURPOSE
Coupling Type :
Snap
Efficiency :
86 %
Height :
35.56mm
MIL Conformance :
No
Contact Gender :
Male
Connector Type :
MAINS POWER CONNECTOR
HTS Code :
Max Input Current :
700mA
Length :
93mm
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Pbfree Code :
yes
Mount :
Desktop
Approval Agency :
CB, CE, CSA, EN, TUV, UL
Number of Outputs :
1
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Weight :
230g
Color :
Black
DIN Conformance :
No
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
0°C
IEC Conformance :
yes
Polarity :
Positive
Output Current :
520mA
Cable Length :
1.83m
Factory Lead Time :
12 Weeks
Total Number of Contacts :
3
Width :
53.34mm
Max Output Power :
25W
Output Voltage :
48V
Current - Output 1 :
520mA
Output Type :
FIXED
Max Output Current :
520mA
Output Power :
25W
Voltage - Output 1 :
48V
ECCN Code :
EAR99
Max Operating Temperature :
50°C