GS25A28-P1J
Mfr.Part #
GS25A28-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 25W
Product Category :
Option :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
MIL Conformance :
No
IEC Conformance :
yes
Max Output Current :
890mA
Current - Output 1 :
890mA
Output Type :
FIXED
Connector Type :
MAINS POWER CONNECTOR
Output Voltage :
28V
Polarity :
Positive
Mount :
Desktop
Max Input Current :
700mA
Min Operating Temperature :
0°C
Weight :
230g
Voltage - Output 1 :
28V
Output Power :
24.9W
Max Output Power :
25W
ECCN Code :
EAR99
Cable Length :
1.83m
Length :
93mm
Output Current :
890mA
Width :
53.34mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
DIN Conformance :
No
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Total Number of Contacts :
3
Height :
35.56mm
Max Operating Temperature :
50°C
Contact Gender :
Male
Efficiency :
85 %