GS25A18-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS25A18-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Efficiency :
83 %
Contact Gender :
Male
Cable Length :
1.83m
IEC Conformance :
yes
Number of Outputs :
1
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Length :
93mm
Coupling Type :
Snap
Output Current :
1.38A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Output Power :
24.8W
Max Operating Temperature :
50°C
MIL Conformance :
No
Lead Free :
Lead Free
Connector Type :
MAINS POWER CONNECTOR
DIN Conformance :
No
Total Number of Contacts :
3
Max Output Power :
25W
Height :
35.56mm
Width :
53.34mm
Max Output Current :
1.38A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Desktop
Max Input Current :
500mA
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Voltage - Output 1 :
18V
Output Type :
FIXED
Current - Output 1 :
1.38A
Output Voltage :
18V
Option :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
0°C