GS18E48-P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS18E48-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 25W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Depth :
33mm
Min Operating Temperature :
0°C
Width :
54mm
Mount :
Plug-In
Polarity :
Positive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Max Output Current :
375mA
Max Operating Temperature :
50°C
Output Type :
FIXED
Max Output Power :
18W
Weight :
210g
Efficiency :
87 %
Number of Outputs :
1
Current - Output 1 :
375mA
Length :
79mm
Output Voltage :
48V
Output Current :
375mA
Cable Length :
1.83m
Voltage - Output 1 :
48V