GS15E-6P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS15E-6P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W
Stock
26
In Stock :
26
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Efficiency :
Level VI
Factory Lead Time :
15 Weeks
Input Connector :
CEE 7/16
Approval Agency :
CE, GS
Mount :
Plug-In
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
625mA
Max Output Power :
15W
Cable Length :
1.83m
Region Utilized :
Europe
Number of Pins :
2
Voltage - Input :
90V~264VAC
Cord Length :
70.9 1.80m
Weight :
180g
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
0°C~50°C
Polarity :
Positive
Voltage - Output 1 :
24V
No Load Power Consumption :
75mW Max
Size / Dimension :
2.80Lx1.34W x 1.97 H 71.0mmx34.0mmx50.0mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Output Current :
620mA
Max Output Current :
620mA
Input Type :
Fixed Blade
Depth :
70mm
Polarization :
Positive Center
Output Type :
FIXED
Form :
Wall Mount (Class II)
Series :
GS15E (15W)
Current - Output 1 :
620mA