GS15A-1P1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GS15A-1P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Depth :
58.5mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Current - Output 1 :
2.4A
Output Current :
2.4A
Efficiency :
Level VI
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Approval Agency :
CE, cULus, GS
Cord Length :
47.2 1.20m
Output Type :
FIXED
Polarity :
Positive
Number of Outputs :
1
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Max Output Current :
2.4A
No Load Power Consumption :
75mW Max
Cable Length :
1.83m
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
0°C~50°C
Series :
GS15A (15W)
Output Power :
12W
Size / Dimension :
3.94Lx2.30W x 1.29 H 100.0mmx58.5mmx32.8mm
Lead Free :
Lead Free
Height :
33.02mm
Form :
Desktop (Class I)
Weight :
190g
Max Output Power :
12W
Max Input Current :
500mA