GRT033C81C104KE01J
Mfr.Part #
GRT033C81C104KE01J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 16V X6S 0201
Tolerance :
±10%
Package :
Digi-Reel?
Features :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Width :
0.3 mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Capacitance :
0.1 µF
Packaging :
MouseReel
Voltage - Rated :
16V
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Dielectric :
X6S
Length :
0.6 mm
AEC-Q200
Murata Electronics GRT033C81C104KE01J
GRT 0.1 μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 105°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)