GRM32ER61A106KC01L
Mfr.Part #
GRM32ER61A106KC01L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 1210
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
2.5mm
Number of Terminations :
2
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
Depth :
2.5mm
Thickness :
2.6924mm
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~85°C