GRM2165C1H392GA01D
Mfr.Part #
GRM2165C1H392GA01D
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Width :
1.25mm
Length :
2mm
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Depth :
1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Murata Electronics GRM2165C1H392GA01D
GRM 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GRM2165C1H392GA01D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
GRM2165C1H392GA01D Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V