GRM2165C1H122GA01D
Mfr.Part #
GRM2165C1H122GA01D
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
1 (Unlimited)
Width :
1.2446mm
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.25mm
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GRM2165C1H122GA01D
GRM 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GRM2165C1H122GA01D Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
GRM2165C1H122GA01D Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V