GRM155F51E104ZA01D
Mfr.Part #
GRM155F51E104ZA01D
Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0402
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount
Voltage :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
Y5V F
Dielectric :
Y5V
Tolerance :
-20% +80%
Capacitance :
0.1μF
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
GRM
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-30°C~85°C