GRM0225C1E3R9CDAEL
Mfr.Part #
GRM0225C1E3R9CDAEL
Description
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.9pF
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
GRM0225C1E3R9CDAEL
Murata Electronics GRM0225C1E3R9CDAEL
GRM 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
GRM0225C1E3R9CDAEL Overview
Programs on this device are of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
GRM0225C1E3R9CDAEL Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V