GQM1555C2D200GB01D
Mfr.Part #
GQM1555C2D200GB01D
Description
CAP CER 20PF 200V NP0 0402
Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Murata Electronics GQM1555C2D200GB01D
GQM 20pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
GQM1555C2D200GB01D Overview
Programs on this device are of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 200V Volts DC - Rated DC.
GQM1555C2D200GB01D Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V