GQL9R500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GQL9R500
Manufacturer
Sprague Goodman
Description
CAP TRIMMER 0.6-9.5PF 1250V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1250V
Q @ Freq :
1500 @ 20MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.312Dia 7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Multi-turn :
1
Adjuster Orientation :
Horizontal
Height Seated (Max) :
0.922 23.42mm
Dielectric Material :
Quartz
Adjustment Type :
Side
Terminal Shape :
Wire
Reference Standard :
MIL-C-14409D
Series :
PISTONCAP®
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance Range :
0.6pF~9.5pF
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
1250V
Feature :
Sealed
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
GQL9R500
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-100PF 100V TH
    CAP TRIMMER 9-200PF 150V TH
    CAP TRIMMER 10-180PF 100V TH
    CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD