GPS1575SM-002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GPS1575SM-002
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
ANT GPS GPO LOW 1575.42 2DBI
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Cable features :
rigid core,double shielding
Number of Bands :
1
Series :
Max. temperature range (fixed installation) :
+200°C
Base Product Number :
GPS1575
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Termination :
Content :
Sold per metre
Ingress Protection :
Antenna Type :
Module
TE Connectivity
Halogen-free :
yes
VSWR :
Manufacturer part # :
L01001B0007
Mounting Type :
Panel Mount
Max. length sold by the metre :
25m
Max. temperature range (flexible installation) :
+200°C
Gain :
2dBi
Product Type :
GPS Antennas - GNSS, GLONASS, Galileo, Beidou
Frequency Range :
Height (Max) :
Capacity per metre :
94pF
RoHS-compliant :
yes
Applications :
GPS
Packaged :
No
Outside Ø :
9.90mm
Subcategory :
Antennas
Return Loss :
Features :
Type :
L01001B0007
RF Family/Standard :
Navigation
Package :
Bulk
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Sold per metre :
Impedance :
50Ω
Product Category :
Antennas
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Product Status :
Active
Datasheets
GPS1575SM-002
1 Bands Module UHF (1GHz ~ 2GHz) Panel Mount - 1.575GHz 2dBi - GPS