GMC57X7R334K200NT
Mfr.Part #
GMC57X7R334K200NT
Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.138 (3.50mm)
Features :
Capacitance :
0.33 µF
Size / Dimension :
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Lead Style :
Datasheets
GMC57X7R334K200NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC57X7R334K200NT
GMC 0.33 µF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
GMC57X7R334K200NT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
GMC57X7R334K200NT Features
a size/dimension of 0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)