GMC57X7R224J100NT
Mfr.Part #
GMC57X7R224J100NT
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 2225
Size / Dimension :
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.22 µF
Thickness (Max) :
0.138 (3.50mm)
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±5%
Features :
Datasheets
GMC57X7R224J100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC57X7R224J100NT
GMC 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.220L x 0.200W 5.70mm x 5.00mm X7R ±5% 0.22µF