GMC55X7R334K100NT
Mfr.Part #
GMC55X7R334K100NT
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 2220
Capacitance :
0.33 µF
Size / Dimension :
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.138 (3.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Datasheets
GMC55X7R334K100NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC55X7R334K100NT
GMC 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.197W 5.70mm x 5.00mm X7R ±10% 0.33µF