GMC55CG333F50NT
Mfr.Part #
GMC55CG333F50NT
Description
CAP CER 0.033UF 50V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Lead Style :
Capacitance :
0.033 µF
Datasheets
GMC55CG333F50NT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. GMC55CG333F50NT
GMC 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.197W 5.70mm x 5.00mm C0G NP0 ±1% 0.033µF